MojAndroid

Google pokračuje vo svojich plánoch so zabezpečením služby Gmail a chystá významné zmeny. Tie sa majú dotknúť šifrovania textových správ, ktoré doteraz chránili certifikáty SSL/TLS. Tie však neboli imúnne voči útokom NSA, a tak sa Google rozhodol pre ťažší kaliber – šifrovanie Pretty Good Privacy (PGP). To je oproti teraz používaným štandardom bezpečnejšie, avšak má svoje nevýhody a diery, ktoré by mohli využiť či už hackeri alebo americká vláda. Aj preto chce Google PGP upraviť pre svoje potreby a vyťažiť z neho maximum na zabezpečenie komunikácie medzi používateľmi Gmailu. 

Náš tip
Google šifruje datacentrá Gmailu, odrezal NSA od zadných dvierok

Šifrovanie PGP však pre Google nie je úplne ideálnym. Nepodporuje totižto resetovanie zabudnutého hesla a nevýhodou pre Google môže byť aj nemožnosť vkladať do správ v Gmaile reklamy. Nedávno nasadený reklamný model tak bude musieť zrejme zrušiť, prípadne nejako upraviť. Je však potešujúce, že sa Google zaoberá viac bezpečnosťou ako umiestňovaním reklám. Kedy bude nový certifikát PGP dostupný v praxi zatiaľ nik nevie, Google to však bude komentovať v najbližšej dobe. O novinkách z tejto oblasti vás budeme samozrejme informovať.

Zdroj: TheVerge

22.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+