MojAndroid

Počas tohtoročnej konferencie WWDC v sále plnej fanúšikov iOS odznelo niekoľkokrát slovo “Android”. Je zrejmé, že sa najväčší konkurent nespomínal v dobrom zmysle slova, práve naopak. Tim Cook označil Android za “toxický guláš plný malwareu”, pričom počas svojej prezentácie ešte niekoľkokrát upozorňoval na nedostatky a muchy Androidu. Sundar Pichai už na tieto rôzne vyhlásenia reagoval vo svojom nedávnom rozhovore, no neodpustil si reakciu ani počas Google I/O 2014.

tim-cook-hellstew

Na jednom snímku prezentácie ukázal, ako sa postupne vyvíjal operačný systém Android a aké inovatívne funkcie ponúkol vo svojich jednotlivých verziách. Následne poznamenal, že iné platformy iba teraz začali ponúkať také funkcie, ktoré sú v Androide dostupné už štyri či päť rokov. Medzi ne patria napríklad widgety či alternatívne klávesnice, čo sú práve novinky, ktoré Apple predstavil spolu s najnovšou verziou iOS.

android_innovation

Sundar Pichai, narozdiel od Tima Cooka, nikdy nevyslovil meno svojho najväčšieho konkurenta. Napriek tomu je zrejmé, že mal na mysli práve Apple a iOS. Pichai potom reagoval aj na narážky na bezpečnosť Androidu, keď poukázal na to, že Google kontroluje všetky bezpečnostné aktualizácie aplikácií cez Google Play a nedovoľuje infikovaný softvér odosielať priamo užívateľom.

25.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+