MojAndroid

Experimentálna jednotka spoločnosti Google potichu vyvíja novú aplikáciu na vyhľadávanie a prehrávanie podcastov, pričom bude niesť názov Shortwave. Tento fakt bol odhalený kvôli popisu novej ochrannej známky, ktorý aplikáciu opisuje ako “možnosť pre používateľov vyhľadávať, pristupovať a prehrávať digitálne zvukové súbory, či zdieľať odkazy na ne.”

Experiment v rámci Google Area 120

Nič v popise však bližšie neurčuje spôsob, ako bude možné k audiu pristupovať, ale zástupca spoločnosti Google uviedol, že aplikácia bude zameraná na hovorené slovo. Ďalšie bližšie informácie nie sú známe, ale Google sa v svojich predchádzajúcich podcast produktoch hral s inteligentnými titulkami, prekladmi a inými AI funkciami. Môžeme teda iba hádať, s čím príde Shortwave.

Zástupca Googlu zdôraznil, že aplikácia je vyvíjaná v rámci Area 120 (divízia Googlu, ktorá sa zaoberá experimentálnymi projektmi, pozn. red.), a teda nemá žiadny vzťah k existujúcim službám Google.

Jedným z mnohých projektov, na ktorých pracujeme v rámci Area 120, je práve Shortwave, ktorý pomôže používateľom objavovať a prijať hovorené slovo novými spôsobmi. Rovnako ako ostatné projekty v Area 120, experiment je ešte iba v začiatkoch, a preto nie je veľa detailov, ktoré je možné zverejniť. -informuje hovorca

Google v júni vydal svoju podcast aplikáciu, čo bolo mesiac pred podaním ochrannej známky. Nie je jasné, aké budú rozdiely medzi súčasnou aplikáciou a Shortwave, necháme sa prekvapiť.

Verzia: 1.0.0.200631462
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0.200631462
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Podcasts: Oficiálnu aplikáciu na podcasty má už aj Google
23.8.2018
Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+