MojAndroid

Spoločnosť Google si na začiatok týždňa pripravila pre svojich fanúšikov zaujímavú hru, ktorá vás za pomoci umelej inteligencie naučí rukami vytvárať zaujímavé tiene na stene. Toto “umenie” určite mnohí z vás dobre poznajú, no na rozdiel od bežných napodobenín vás Google naučí vytvárať aj niektoré skutočne sofistikované tieňové obrazce.

Skutočne náročná úloha

Vytvárať totiž budete 12 znamení čínskeho zverokruhu. Nájdete tu prasiatko, ale aj myš, zajaca, opicu či kohúta. Aj preto sa môžete tešiť na skutočne náročné úlohy.

V prvom kole budete mať neobmedzený čas na to, aby ste rukami vytvorili tieň jedného zvieratka. Využíva sa k tomu predná kamera na vašom smartfóne či počítači. Práve na laptope je hra oveľa jednoduchšia, pretože na niektoré obrazce budete potrebovať dve ruky.

Najskôr vás hra vyzve, aby ste kameru namierili na nejaký neutrálny povrch – akákoľvek jednofarebná stena bude fungovať výborne. Potom už musíte rukami na kameru znázorniť dané zvieratko podľa obrysov predlohy, ktorú vidíte na obrazovke. Vami vytvorený tieň sa tiež zobrazuje na obrazovke, pričom hra automaticky rozpozná, keď sa vám podarí správne vytvoriť daný obrazec.

Koľko zvieratiek vytvoríte vy?

Kým v prvom kole máte na vytvorenie prvého zvieratka neobmedzený čas, na všetkých zvyšných 11 už máte iba 20 sekúnd. A to je poriadne ťažká úloha, no cieľom tejto hry je rozšíriť povedomie o tejto forme umenia a zároveň vás niečo naučiť. Ak zvládnete čo i len niekoľko zvieratiek za spomínaných dvadsať sekúnd, môžete byť na seba pyšní, pre začiatočníka je to skutočne veľmi ťažké. Hru nájdete na tomto odkaze, v diskusii pod článkom sa potom môžete podeliť o vaše najlepšie skóre :-)

4.2.2019
Zdroj: The Next Web

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+