MojAndroid

Spoločnosť Google nedáva verejnosti každý deň možnosť nazrieť do útrob miest, kde uchováva svoje servery. Tie sa musia každú sekundu každý deň postarať o enormný výkon. Najnovšia sieť spoločnosti označená ako Jupiter vraj zvláda prenos 1 petabit za sekundu. 100 000 servov Google tak dokáže navzájom komunikovať rýchlosťou 10 Gbps, čo je až stokrát viac, ako to bolo v prípade prvej generácie siete v roku 2005. Informovala o tom samotná spoločnosť Google v jedinečnom príspevku, vďaka ktorému poskytuje verejnosti množstvo zaujímavých informácií.

Pre dosiahnutie týchto skvelých rýchlostí sa Google vzdal všetkých vedľajších poskytovateľov hardvéru a svoje servery si spoločnosť stavia sama. Cieľom bolo čo najviac záťaže preniesť na softvér, čo s hardvérom od tretích strán nie je možné. Nároky Google sú totiž oveľa vyššie ako v prípade akejkoľvek inej spoločnosti na svete a ani dodávatelia nedokázali udržiavať tempo s narastajúcimi požiadavkami spoločnosti.

Google považuje vlastný hardvér za jednu z jeho najväčších výhod oproti hlavným konkurentom, ktorými sú napríklad Microsoft či Amazon. Dôvodom, prečo všetky tieto informácie spoločnosť zverejňuje, môže byť aj fakt, že Google začal nedávno poskytovať cloudové služby iným podnikom, a tak sa chce vychváliť tým, čo má vo svojich útrobách. Ďalším dôvodom je jednoducho fakt, že na správu všetkých týchto serverov potrebuje pomoc z vonka a na konferencii Sigcomm v Londýne prinesie ešte viac informácií o štruktúre svojich serverov.

Zdroj: Google via engadget

21.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+