MojAndroid

Vyhľadávanie aplikácií podľa ich názvu bolo možné už dlho, až teraz však prichádza novinka, ktorá vám umožní relevantné informácie vyhľadávať a otvárať priamo v nich. Ak napríklad vyhľadáte v asistentovi Google Now, resp. vyhľadávaní Google search, svoj obľúbený film, objaví sa možnosť otvoriť informácie o ňom napríklad v aplikácii IMDB. Iným príkladom môže byť vyhľadávanie informácií, ktoré Google nájde napríklad na Wikipédii. Tieto taktiež bude možné otvoriť priamo v lokálne nainštalovanej aplikácii a to pomocou tlačidla “open in app”. Na to, aby sa takáto možnosť vo vyhľadávaní objavila je však nutná podpora zo strany vývojárov.

googlesearch

Inou novinkou z dielní spoločnosti Google je zjednodušené vyhľadávanie a inštalácia aplikácií. Ak s Google search budete vyhľadávať napríklad hudobné aplikácie (napríklad ako music apps), tak sa vám zobrazia tipy na tituly, ktoré budete môcť okamžite otvoriť a nainštalovať z obchodu Play na smartfóne alebo tablete. Google chce, aby nové funkcie začali developeri používať čo najskôr, takže ak k ním patríte, môžete viac podrobných informácií nájsť na tejto stránke.

App Indexing

Zdroj: google

5.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+