MojAndroid

Spoločnosť Google začala aktualizovať aplikáciu Google Search na verziu 3.5.14. Najvýznamnejšou novinkou je možnosť využiť hlasový povel “OK Google” naprieč celým systémom a to aj v prípade, ak je displej zariadenie vypnutý (zrejme len ak je pripojené k nabíjačke).

Uvedená funkcia nie je v predvolenom nastavení spustená. Aktivovať ju môžete v samostatnej ponuke “Nastavenia Google”, ktorú nájdete v menu s aplikáciami.  Následne prejdete do položky Vyhľadávanie a služba Asistent -> Hlas a aktivovať rozpoznávanie výrazu “Ok, Google”. Táto funkcia však momentálne nie je dostupná pre slovenský jazyk, takže si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Majitelia zariadení od Motoroly, ako je Moto X, Moto G alebo Moto E sa podľa informácií tejto funkcie zrejme vôbec nedočkajú.

Inou zaujímavou novinkou novej verzie Google Search je schopnosť softvéru prispôsobiť sa vášmu hlasu, teda naučiť sa ho lepšie rozoznávať.

Google okrem vyhľadávania aktualizoval aj Google Play Services na verziu 5.0, ktorá prináša poriadnu dávku zmien a vylepšení z Google I/O 2014. Okrem iného pridáva podporu pre Android Wear, nové funkcie pre Hry Play, Wallet alebo Chromecast. Aktualizácia nám na redakčných zariadeniach zatiaľ neprebehla, takže ešte treba nejaký čas počkať, rovnako ako s Google Search. Pre nedočkavcov uvádzame aj odkazy na stiahnutie inštalačných APK súborov.

Na stiahnutie:

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phandroid

27.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+