MojAndroid

Google plánuje internet rozšíriť do každého kúta Zeme a podariť by sa mu to nemalo len pomocou balónov, ale aj satelitov na obežnej dráhe. Hoci detaily ohľadom satelitného pripojenia k internetu nie sú zatiaľ k dispozícii, podľa The Wall Street Journal to Google s výrobou 180 menších satelitov myslí vážne. Tento počet by mal postačovať na pokrytie oblastí, kde je zavedenie internetu komplikované, ak nie úplne nemožné. Ako však Wall Street Journal uvádza, satelity majú byť len doplnkom napríklad k už existujúcemu projektu Loon.

Google samozrejme správy o výrobe satelitov oficiálne nepotvrdil, nepochybne si však myslí, že internet zlepšuje životy ľudí na planéte, čo potvrdila aj hovorkyňa spoločnosti. Navyše, je v najlepšom záujme spoločnosti, aby sa internet sprístupnil čo najväčšiemu počtu obyvateľov. Ako vieme, Google je firmou internetovou a zarába najmä na reklame. Tu platí teda jednoduchá matematika, viac ľudí pripojených na internet = viac  peňazí z reklamy. Internetový gigant má podľa vnútorného zdroja do satelitov investovať finančné prostriedky vo výške 1 až 3 miliárd dolárov.

Zdroj: engadget

2.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+