MojAndroid

Len prednedávnom unikla informácia o tom, že spoločnosť Google uhradila 3 miliardy dolárov spoločnosti Apple v rámci licenčných poplatkov. To zabezpečí spoločnosti Google, aby ostala aj naďalej predvoleným vyhľadávacím nástrojom na produktoch spoločnosti Apple. Rovnaký krok teraz čaká Google na poli spoločnosti Samsung. Pre zachovanie predvoleného vyhľadávača Google zaplatí spoločnosť Samsungu v rámci licenčných poplatkov až 3,5 miliardy dolárov.

Vyhľadávanie je silným nástrojom spoločnosti Google

Náš tip
Google platí zrejme 3 miliardy dolárov ročne, aby bol na iOS predvoleným vyhľadávačom

Google tak po uhradení licenčných poplatkov ostáva predvoleným vyhľadávacím nástrojom aj na produktoch juhokórejskej spoločnosti Samsung. Naďalej tak budeme sledovať lištu pre vyhľadávanie ako štandardnú súčasť domácej obrazovky na smartfónoch a iných “smart” zariadeniach Samsung.

Kliknutím na obrázok môžete zobraziť všetky používateľské recenzie smartfónu Samsung Galaxy S8.

3,5 miliardy dolárov rozhodne nie je nízka suma. Vyhľadávací nástroj je však stále skutočne mohutným zdrojom príjmov spoločnosti Google a tak je v jej najlepšom zámere priniesť čo najviac vyhľadávaní práve prostredníctvom svojho vyhľadávača. Na druhej strane je spoločnosť Samsung popredným svetovým dodávateľom smartfónov. Tieto vysoké príjmy z licenčných poplatkov tak môžu byť užitočné pre obe zúčastnené strany.

Náš tip
Aplikácia Google Kontakty je konečne dostupná na väčšinu Android zariadení

Používate často vyhľadávač Google? Poznáte aj iné, konkurenčné vyhľadávače? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: sammobile

17.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+