MojAndroid

Určite ste sa v minulosti stretli s nepríjemným problémom zobrazenia PDF dokumentov na Androide. Ak ste nemali niektorú z aplikácií, ktorá podporuje čítanie tohto formátu, mali ste jednoducho smolu a museli ste si niektorú nainštalovať z Google Play. Výrobcovia však už hodnú chvíľu predávajú svoje smartfóny a tablety s predinštalovanými kancelárskymi balíkmi, aby sa podobné situácie neopakovali. Aj samotný Google má však vlastné riešenie v podobe aplikácie Google Drive a najnovšie pribudla aj samostatná aplikácia Google PDF Viewer.

Táto je určená predovšetkým pre Android for Work, no stiahnuť a používať ju môže každý. Aplikácia pritom používa všetky funkcie a možnosti prehliadača z Google drive.

Nainštalovaním aplikácie vám medzi aplikáciami nepribudne žiadna ikona. Pri snahe prezrieť niektoré z PDF súborov na vašom zariadení sa však v ponuke dostupných aplikácií Google PDF Viewer ukáže a môžete ho tiež nastaviť, ako predvolenú aplikáciu. Ak teda hľadáte skvelú čítačku PDF súborov a nepoužívate Google Drive, určite vyskúšajte aj riešenie od Google.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+