MojAndroid

Anglická spoločnosť Trendstream zverejnila zaujímavú štúdiu rastu lokalizovaných sociálnych sietí ku globálnym, ako Twitter, Google + alebo Facebook. Podľa výsledkov je Google+ druhou najväčšou sociálnou sieťou, pokiaľ ide o aktívnych užívateľov a hneď za ním sa umiestnil YouTube. Na prvej priečke sa samozrejme stále kraľuje Facebook  s počtom 693 miliónov aktívnych používateľov v mesiaci December, čo je viac než dvojnásobok siete Google+, ktorá v rovnakom mesiaci zaznamenala 343 miliónov používateľov. V prípade, že si tieto čísla prenesieme na zlomky, až 51% používateľov internetu využíva aktívne Facebook, v porovnaní s 25 %, ktoré si utrhol Google+.

Google plus

Na obrázku nižšie môžete vidieť štatistiky všetkých sledovaných sietí. Google+, mnohými médiami označovaný, ako mesto duchov, zaznamenal nárast v počte aktívnych používateľov, až 27 %. Zaujímavé je, že Youtube (prvý krát sledovaný spoločnosťou) sa umiestnil na tretiom mieste, len tesne za Google+. Aj keď presné čísla z používania nie sú zverejnené, z grafu je možné vyčítať približne 290 miliónov aktívnych používateľov. Je to spôsobené najmä veľmi rafinovaným spôsobom prepojenia oboch služieb a svedčí to o tom, prečo sú produkty Googlu budúcnosťou vyhľadávania a internetu.

Google+ aktivny pouzivatelia

Podľa informácií spoločnosti, štatistiky pokrývajú až 90% používateľov internetu na celom svete, takže ich môžeme považovať za dôveryhodné.

Na Google+ máme svoj profil aj my, pridajte si nás do svojich okruhov +MojAndroid.sk.

Zdroj: phonearena, globalwebindex

28.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+