MojAndroid

Občas sa stane, že službe alebo aplikácii chýba funkcia, ktorá nie je na začiatku používania nutná a jej nutnosť sa prejaví až po rokoch. Týka sa to aj populárnej služby Google Fotky. Posledný rok silnejú hlasy používateľov po jednej dôležitej možnosti v prípade zdieľania. Keď napríklad niekomu pošlete link na váš album v Google Fotkách, tak už má k nemu prístup navždy a vidí všetko, čo doňho pridáte. Bohužiaľ, nie je možné mu tento prístup jednoduchým spôsobom odobrať. Spoločnosť Google teraz pracuje na riešení a medzitým používateľom radí, ako aspoň čiastočne vyriešiť tento problém.

Momentálne existujú dva spôsoby, ako ho z časti vyriešiť:

  1. Zablokujte osobu, ktorá má prístup do vášho albumu. Toto riešenie má jeden háčik. Daná osoba má aj naďalej link na váš album a tak jej stačí k nemu pristupovať z iného účtu alebo inkognito režimu.
  2. Zablokujte zdieľanie vybraného albumu. Následne obnovte zdieľanie. V tomto prípade musíte opätovne rozoslať link osobám, ktorí majú mať povolený prístup k albumu. Bohužiaľ, týmto spôsobom sa vymažú fotografie, ktoré predtým do albumu pridali a aj ich komentáre alebo “lajky”.
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Google integruje Google Tasks do Gmailu pre Android
21.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+