MojAndroid

Elektronická peňaženka priamo vo vašom Androide? Áno! Google sa za týmto účelom spojil so spoločnosťami Mastercard Inc. a Citigoup Inc. a plánuje ostré testovanie tejto technológie vo vybraných mestách New York a San Francisco. To, že Google niečo podobné chystá sa dalo očakávať už po predstavení vlajkového smartfónu Nexus S. Tento v sebe ukrýva bezkontaktnú technológiu NFC (vysokofrekvenčné bezdotykové spojenie pre krátke vzdialenosti), ktorá umožní kupujúcemu uskutočniť platbu jednoduchým priblížením mobilu k špeciálnej čítačke. Takto získa Google prístup k cenným informáciam o tom, čo ľudia nakupujú a tie ponúkne miestnym obchodníkom za účelom cielenej reklamy. Používatelia mobilov budú taktiež dostávať informácie o aktuálnych zľavách z blízkych obchodov a môžu sledovať svoje výdavky priamo v aplikácii. Bezpečnosť by mala ostať na rovnakej úrovni ako pri súčasných platobných kartách s magnetickým pásikom.

Ale nemyslite si, že Google je v prípade bezkontaktného platenia prvým. V súčasnosti existujú obdobné technológie bezkontaktných kreditných a platobných kariet, pri ktorých taktiež stačí len prejsť v tesnej blízkosti ponad čítačku. Google ale pridáva aj pridanú hodnotu v podobe aplikácie s vyššie spomínanými funkciami. Všetky náklady spojené s nákupov špeciálnych čítačiek ako aj softvéru zabezpečí pre testovanie spoločnosť Google a platby realizované prostredníctvom Androidu by mali byť zadarmo.

Či sa takáto možnosť platenia mobilným telefónom dostane aj na Slovensko je tažké povedať. Prinajlepšom to bude ešte hodnú chvíľu trvať ;)

Zdroj: The Wall Street Journal

30.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+