MojAndroid

Po masívnom nástupe internetových webov v minulosti sa objavil problém s príliš dlhými URL adresami internetových stránok, ktorých zdieľanie v diskusiách alebo sociálnych službách narúšalo estetiku komunikácie. Preto už v roku 2002 vznikol skracovač internetových adries TinyURL a v ďalších rokoch sa objavili ďalšie. V prípade, že máte dlhú internetovú adresu, stačí ju v tejto služby zadať a tá vám vytvorí krátku URL adresu, cez ktorú bude následne presmerovávať ľudí na pôvodnú stránku. Pred rokmi si podobný skracovač internetových adries vytvorila aj spoločnosť Google pod názvom goo.gl. Ten teraz ale prekvapivo končí.

Náš tip
Google bude blokovať svoje vybrané aplikácie na necertifikovaných zariadeniach

Podľa vyhlásenia Google od 30. marca ukončuje podporu tejto stránke. Od 13. apríla 2018 budú môcť vytvárať skrátene linky len existujúci registrovaní používatelia. Analytické dáta a informácie o skrátených linkoch sa budú môcť stiahnuť v csv formáte do 30. marca 2019, kedy goo.gl nadobro skončí. Pokiaľ ste jeho používateľom a hľadáte alternatívu, tak môžete skúsiť jednu z nasledujúcich:

4.4.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+