MojAndroid

Google pred niekoľkými rokmi začal s tzv. doodles. Ide o rôzne grafické obmeny loga v Google vyhľadávaní, ktoré sú pripomienkou významných udalostí a historických míľnikov. A keďže je dnes 40. výročie vynálezu zvaného Rubikova kocka, Google pripravil interaktívne logo (doodle) s týmto motívom. Kocku môžete priamo vo svojom prehliadači otáčať a riešiť rozloženie jednotlivých farebných plôch otáčaním strán v smere 3 osí. Túto hračku pozná určite každý z vás, no koľkí z vás vedia niečo aj o jej autorovi?

google-rubik-doodle

Autorom jednej z najpopulárnejších hračiek na svete je Ernő Rubik. Ide o maďarského vynálezcu, sochára a architekta, ktorého vynález bol populárny najmä v 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia. Celkovo sa po svete predalo viac ako 350 miliónov Rubikovej kocky a popri tom aj niekoľko miliónov jeho ďalších vynálezov – Rubikovho hada či Rubikovej mágie. Aj vďaka týmto úspechom sa z Erna Rubika stal jeden z prvých miliardárov na svete, ktorý svoj majetok vybudovali z ničoho a vlastnoručne. Tento vynálezca a architekt aj vo svojich 70 rokoch ešte stále žije aktívnym životom a momentálne cestuje po celom svete s exhibíciou nazvanou Beyond Rubik’s Cube. 

Zdroj: Wikipedia

19.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+