MojAndroid

Internetový gigant informoval prostredníctvom oficiálneho blogu o nových zmenách v rámci sociálnej siete Google+, ktoré kráčajú v šľapajách konkurenčného Twittru a Facebooku. Prvou zmenou je možnosť vkladania (Embed) akýchkoľvek príspevkov zo siete Google + na vlastné stránky, pričom podporovaný je text, fotografie a multimediálne príspevky. Vložený príspevok je plne interaktívny, takže návštevníci budú môcť komentovať, zdieľať alebo označiť +1. Vkladanie je dostupné prostredníctvom tlačidla šípky, ktoré sa nachádza v pravom hornom rohu každého príspevku. Príklad môžete vidieť nižšie.

Ďalšou novinkou, ktorá pomáha budovať komunitu je rozšírené autorstvo. Od dnes je Google+ prihlasovanie integrované s autorským programom, takže ak sa napríklad prihlásite do WordPressu s pomocou Googlu, všetky články ktoré publikujete budú spájané s vašim Google+ profilom automaticky.  Vďaka tento asociácii, Google môže hľadať spôsoby, ako zobraziť informácie autora, keď je to dôležité. Používatelia môžu vidieť napríklad vašu fotku, meno alebo odkaz na Google+, keď sa daný obsah zobrazí vo vyhľadávaní alebo iných službách Googlu.

frederic_news_image_blog1

Zdroj: google

10.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+