MojAndroid

Apple má svoju Siri, Google zase hlasového asistenta Google Now a Microsoft nedávno pridal svoje riešenie v podobe Cortany. Každý z týchto hlasových asistentov má svoje výhody aj nevýhody a každá spoločnosť sa ho snaží čo najviac prepojiť s rôznymi službami a funkciami v svojom operačnom systéme. Výnimkou nie je ani Google, pričom najnovšie fámy hovoria, že hlasové povely Google Now budú použiteľné naprieč celým systémom.

Má to umožniť nový projekt spoločnosti s názvom “OK Google Everywhere“, ktorý má rozšíriť využitie hlasového asistenta. Vďaka tomu by Google Now a s ním súvisiace hlasové povely boli súčasťou celého prostredia Androidu, umožňovali ovládať najrôznejšie funkcie a prítomné by boli dokonca aj v aplikáciách. Znie to ako zaujímavá a prínosná myšlienka, jej realizácia však nebude jednoduchá. Google bude musieť vyvinúť a sprístupniť špeciálne API, teda programátorské rozhranie, pomocou ktorého budú môcť vývojári integrovať hlasové povely do svojich aplikácií. Nemenej dôležitá je aj spoľahlivosť rozpoznávania povelov v jednotlivých aplikáciách.

Nové Google tlačidlo

Ďalšou fámou, ktorá sa spomína v súvislosti s hlbšou integráciou Google Now, je zmena názvu a hlavne funkcionality tlačidla Home. Po novom by sa malo nazývať Google a prioritou by bolo práve vyhľadávanie. Ako by to celé fungovalo a akým spôsobom by bol riešený návrat na domovskú obrazovku, si zatiaľ nevieme celkom dobre predstaviť. Spomína sa možnosť, že domovská obrazovka by bola prístupná po stlačení multitaskingového tlačidla potiahnutím prsta smerom doprava. O pohodlnosti a rýchlosti takéhoto riešenia máme dosť veľké pochybnosti, ale možno sa jedná len o raný koncept, ktorý Google ešte vylepší, alebo ho aj úplne zavrhne, ako sa to už v minulosti stalo neraz. Isté je, že vyhľadávanie sa americká spoločnosť bude snažiť zakomponovať do ďalších verzií Androidu čoraz výraznejšie, keďže práve vyhľadávanie tvorí gro jeho služieb.

Zdroj: androidcommunity.com

26.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+