MojAndroid

Nová verzia systému s názvom Android Oreo bola oficiálne predstavená len včera a prvé zariadenia už môžu sťahovať novú aktualizáciu. Ide o zariadenia zo série Google Pixel či Nexus. Spoločnosť Google je však plná odhodlania a plánuje priniesť nový systém Android Oreo na vybrané partnerské zariadenia už do konca roka 2017.

Nougat obsahuje len 13 % zariadení

Náš tip
Android 8.0 Oreo oficiálne predstavený. Toto ponúka

Rok po vypustení systému s názvom Android Nougat obsahuje túto verziu len 13 % všetkých Android zariadení. Zariadenia zo série Pixel a Nexus totiž tvoria minimálne množstvo predaja Android smartfónov. Niektorí výrobcovia tretích strán musia najskôr prispôsobiť svoje nadstavby a až následne môžu ponúknuť svojim zákazníkom novú verziu systému.

“Taktiež úzko spolupracujeme s našimi partnermi a výrobcami ako Essential, General Mobile, HMD Global (Nokia), Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp a Sony. Cieľom je spustenie či inovácia na systém Android 8.0 Oreo do konca tohto roka.” – vyjadrenie spoločnosti Google

Náš tip
Google zverejnil systémové súbory Android 8.0 Oreo pre Pixely a Nexusy [DOWNLOAD]

V minulosti sme boli svedkami niekoľkých sľubov, ale tentokrát prichádzajú tiež konkrétne mená partnerov. Je teda teoreticky možné, že nové smartfóny ako LG V30 či Sony Xperia XZ1 prídu priamo s novým systémom Android 8.0 Oreo. O pár dní sa uskutoční tiež predstavenie nového smartfónu Samsung Galaxy Note 8. Podľa dostupných informácií by však mal prísť na trh so starším systémom Android Nougat.

Zdroj: androidcentral

22.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+