MojAndroid

Množstvo spoločností spojených so sociálnymi sieťami má okrem iného aj vlastný zoznam emoji alebo slovensky jednoducho smajlíkov a iných obrázkov do textových správ. Tie sa v priebehu rokov vyvíjali a menili, niektoré dokonca zmizli, či sa objavili nové. Nedávno však prešiel radikálnou zmenou v sérii emoji od Googlu revolver.

Apple v znamení mieru ako prvý

Už je to tak zvykom, že čo urobí Apple, to urobia (takmer) všetci ostatní. Dobrým príkladom je výrez v displeji, i keď v tomto prípadne možno polemizovať, pretože ako prvý ho priniesol Essential Phone. Tak či tak vo väčšine prípadov je naozaj Apple určovateľ trendov.

Aj tento americký gigant mal spočiatku „svoj revolver“. V roku 2016 však prišiel update, kedy zbraň Divokého Západu vystriedala vodná pištoľ. Dlho tak bol Apple jediný s vodnou pištoľou v arzenáli, tento rok to však zmenil aj samotný Google.

Takto sa menil revolver pri jednotlivých spoločnostiach
Takto sa menil revolver pri jednotlivých spoločnostiach

S Googlom už si nezastrieľate

Nedávno sa už aj Google rozhodol zameniť známy revolver za vodnú pištoľ. Príde s úplne odlišným dizajnom, než nesie tá od Apple. V zozname sociálnych sietí v jemnejším arzenálom pribudol tento rok aj Twitter a Samsung takisto tohto roku začal do svojich zariadení pretláčať mierumilovnejšiu zbraň.

Revolver nebol pri Googli od začiatku
Revolver nebol pri Googli od začiatku

Vodná pištoľ bude oranžová, navrchu bude mať žltú nádržku na vodu. Objaví sa aj v Androide P, ktorý uzrie svetlo sveta už čoskoro.

Známu zbraň nahradí detská hračka
Známu zbraň nahradí detská hračka
28.4.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+