MojAndroid

Najväčšia svetová skupina výrobcov áut uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Google, aby zaviedla Android do svojich vozidiel. V roku 2021 by mali nové autá aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi mať systém na báze Androidu.

Je možné, že aj ďalšie automobilky budú nasledovať tento počin a uzatvoria partnerstvo s Google

Až doteraz si väčšina automobiliek pre svoje vozidlá vyberala  operačné systémy, ktoré boli obmedzené v oblasti funkcionality, ale na druhej strane boli jednoducho ovládateľné priamo výrobcom. Nová dohoda medzi Googlom a gigantom zo sveta automobiliek svedčí o tom, že tento fakt sa časom celkom určite zmení.

Mnohé významné automobilky sa zdráhali obchodovať so spoločnosťou Google, to sa však teraz zmení. Myslím si, že automobilky budú tento počin nasledovať a tiež uzatvoria partnerstvo s Googlom. – tvrdí Jauke de Jong, výskumný analytik spoločnosti AFS Group v Amsterdame.

Niektoré menšie automobilky, ako napríklad Volvo, už vo svojich vozidlách ponúka Android Auto. Ale aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi je skutočne celosvetovým gigantom (s 10,6 milióna predaných vozidiel za rok 2017) a vďaka tomu Android v autách zrejme skutočne prerazí.

V budúcnosti sa Google Assistant môže stať bežným nástrojom, pomocou ktorého budú zákazníci komunikovať so svojim vozidlom. – vyjadruje sa Kai Mos, vice prezident skupiny Renault-Nissan-Mitsubishi.

Nové informačno-zábavné systémy, ktoré prinesie partnerstvo s Googlom ponúknu aplikácie z Obchodu Play, navigáciu pomocou Google Maps či hlasové príkazy cez Google Assistanta.

20.9.2018
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+