MojAndroid

Včera Google vydal úplne novú aplikáciu pre Android – Google Reader – a dal nám vedieť aj prostredíctvom svojho Google Reader blogu.

Aplikácia podporuje základné funkcie, ktoré poznáte z webovej verzie Google Readera ako počet neprečítaných položiek, priateľov, zdieľanie, “likeovanie”, hviezdičkovanie a mnoho ďalších vrátane podpory viacerých účtov, synchronizácie nastavení a všetky funkcie potrebné k odberu z feedov (prihlásenie k odberu a hľadanie feedov priamo z telefónu). Samozrejmosťou je aj vyhľadávanie vo feedoch, na odber ktorých ste už prihlásení.

V novej aplikácii je aj zopár zaujímavých funkcií, ktoré na prvý pohľad asi nezbadáte:

  • navigácia pomocou tlačidiel ovládania hlasitosti: ak túto funkciu zapnete v nastaveniach, môžete sa posúvať na ďalšiu alebo predošlú položku v Readeri zvyšovaním/znižovaním hlasitosti
  • dlhšie podržanie prsta na prečinku alebo feede zobrazí konextové menu, cez ktoré môžete odhlasiť z odberu, premenovať alebo zmeniť priečinok
  • stlačením tlačidla menu, keď ste na otvorenej položke zase ukáže menu, cez ktoré sa dá článok poslať cez všetky dostupné aplikácie (email, bluetooth, Faceboook, Gmail atď.)

Aplikácia by podľa Googlu mala bežať bez problémov na Androide 1.6+. Stiahnuť si ju môžete cez Android Market, AppBrain alebo QR kód.

2.12.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+