MojAndroid

Fanúšikovia Raspberry Pi určite nedajú dopustiť na extrémne lacný počítač s prakticky neobmedzenými možnosťami prispôsobenia a hardvérovej aj softvérovej úpravy. Po spojení síl výrobcov a spoločnosti Google majú teraz k dispozícii ďalšiu vynikajúcu možnosť – z Raspberry Pi si môžu spraviť vlastného asistenta Google Home.

Náš tip
Rozhovor medzi dvoma Google Home reproduktormi live na Twitchi | VIDEO

Náhrada za pár eur

Potrebovať budú klasické Raspberry Pi 3 a špeciálne hardvérové príslušenstvo. To je súčasťou magazínu The MagPi, ktorý je oficiálnym magazínom Raspberry Pi. Súčasťou príslušenstva je špeciálna doska s mikrofónom a reproduktorom, vďaka ktorej je možné z bežného Pi spraviť prakticky plnohodnotný reproduktor Google Home.

Je veľmi zaujímavé, že Google takto dobrovoľne vytvára konkurenciu pre svoj vlastný produkt. Navyše, takéto riešenie je neporovnateľne lacnejšie ako plnohodnotný reproduktor Google Home.

Google nezabúda ani na najväčších “nerdov”

Je ale zrejmé, že z Raspberry Pi si inteligentný reproduktor spraví iba hŕstka ľudí. Pôjde o veľkých technologických nadšencov, ktorí si takýto reproduktor postavia skôr zo zvedavosti. Je ale skvelé vidieť, že Google sa venuje aj tejto časti fanúšikov. Popularita zariadení Raspberry Pi stále rastie a je možné, že v budúcnosti o nich budeme počuť ešte častejšie ako doteraz.

Zdroj: Raspberry Pi via engadget

5.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+