MojAndroid

Spoločnosť Alphabet, Inc. práve dodala svoju štvrťročnú správu o zárobkoch spoločností. Materská spoločnosť Googlu zaznamenala za tretí štvrťrok 2018 obrat vo výške 33 740 000 000 dolárov. Áno, Google skutočne dosiahol za tri mesiace až 33,7 miliárd dolárov. Podľa tvrdenia Statista to znamená, že posledný štvrťrok bol najúspešnejším v histórii spoločnosti Google.

Každý štvrťrok je v podstate najúspešnejší

Síce to znie skutočne pôsobivo, ale ak sa pozornejšie pozriete na graf od Statista, ktorý znázorňuje históriu štvrťročných zárobkov Googlu, za posledných desať rokov si môžete vybrať akýkoľvek náhodný štvrťrok, ktorý bol v tom čase tiež najúspešnejším štvrťrokom spoločnosti. Tržby Googlu skutočne neustále rastú, preto sa asi každý pýta: ako dlho bude trvať, kým Google utŕži štvrťročne 40 miliárd, či 50 alebo dokonca až 100?

Vzhľadom na to, že veľkú časť zárobkov Googlu tvoria výnosy z reklám a ich produktov Google Search, je pravdepodobné, že zárobky budú naozaj neustále vzrastať. A spoločnosti v blízkej dobe určite neplánujú prestať nakupovať reklamy či využívať Google Search.

+