MojAndroid

V roku 2011 prišla spoločnosť Google so sociálnou sieťou Google+, ktorá sa mala stať hlavným konkurentom populárneho Facebooku. Služba priniesla viacero zaujímavých nápadov, Google sa ju snažil prepojiť nasilu aj s ostatnými svojimi službami a chválil sa stovkami miliónov používateľov. Išlo ale o registrovaných používateľov, ktorí vo väčšine prípadov strávili na sieti pár minút mesačne. Sieť Google+ tak reálne využívala len časť technologických nadšencov. To, že je sieť fiaskom potvrdila aj udalosť z leta tohto roku, keď francúzska pobočka Googlu zrušila svoj účet na Google+. Len pár mesiacov potom Google oznamuje ukončenie tejto služby.

Služba končí zatiaľ len pre bežných používateľov, ktorí budú mať na prenos svojich dát 10 mesiacov. Pre komerčne použitie bude ale služba naďalej dostupná. Dôvodom ukončenia nie je len slabá návštevnosť (podľa posledných štatistík 90 % používateľov strávilo na sieti menej ako 5 sekúnd), ale aj bezpečnostný problém s únikom dát. Chyba v kóde služby umožnila 438 aplikáciam tretích strán medzi rokmi 2015 – 2018 pristupovať k údajom, ktoré boli označené ako skryté (mená, dátumy narodenín, e-maily, profilové fotky, údaje o zamestnaniach alebo bydlisku). Chyba umožnila získavať dáta taktiež od priateľov bez toho, aby si to uvedomili. Celkovo bolo takto napadnutých 496 951 používateľov. A čo vy? Skúsili ste niekedy Google+ alebo vás táto služba úplne obišla?

9.10.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+