MojAndroid

Technológie sa zdokonaľujú prakticky každým dňom. Aj preto sa nemôžeme čudovať, že dnes máme k dispozícii také vymoženosti, o akých sa nám kedysi ani neprisnilo. Zdá sa však, že tie môžu byť ešte stále lepšie. Výrobcovia by sa pritom mohli inšpirovať rôznymi sci-fi filmami, podobne, ako je tomu v prípade komunikátora zo Star Treku.

„Chcel by som veriť tomu, že do 5 rokov bude mať každý z nás inteligentný „gombík“ známy zo Star Treku. Preto sme vykročili v dlhej ceste vývoja inteligentného komunikátora,“ rozhovoril sa Amit Singhal, viceprezident Google.

Je to jednoduché. Inteligentný „gombík“ si používateľ pripne prakticky kamkoľvek na oblečenie a pomocou bezdrôtovej technológie Bluetooth ho následne spáruje so svojím smartfónom. Od tejto chvíle bude fungovať ako akýsi hlasový ovládač vášho inteligentného pomocníka. Používateľ tak bude môcť vysloviť rôzne otázky, priania i rozkazy bez toto, aby svoj smartfón vytiahol z vrecka.

1

Za prototypom zariadenia nestojí nik iný ako viceprezident a softvérový inžinier spoločnosti Google, Amit Singhal, ktorý sa nikdy netajil svojou vášňou k už spomínanému Star Treku. Práve ústredná postava sci-fi diela, kapitán Picard, využíval podobné zariadenie na komunikáciu s posádkou vesmírnej lode. Zdá sa tak, že na prvý pohľad futuristické zariadenie by sa napokon mohlo stať realitou.

Zdroj: Androidauthority

25.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+