Google po tom ako získal Android v roku 2006 priniesol na trh už mnohé vylepšenia tohto operačného systému pre smartfóny. Niektoré boli väčšie, iné naopak mali skôr charakter opráv a menších zmien. Výrazným krokom vpred bolo vydanie verzie pre tablety (Android Honeycomb), či Androidu 4.0, ktorý priniesol prepracované používateľské prostredie. Nové správy však naznačujú, že Android má pred sebou ďalší významný míľnik. Vnútorne sa nazýva ako projekt Hera.
Google sa v projekte Hera údajne snaží prepojiť OS Android s internetovým prehliadačom Chrome a svojím pokročilým vyhľadávaním. Nová verzia OS je údajne postavená na špeciálnom builde prehliadača Chromium pre Android, ktorý môže pracovať s príkazmi zadanými z webu v aplikáciach spoločnosti Google, ale aj tretích strán. Novinka by mala priniesť nový spôsob multitaskingu. Zatiaľ čo v súčasnosti Android zobrazuje náhľady spustených aplikácií, tak Hera má pri multitaskingu pracovať s tzv. akciami z internetového prehliadača Chromium. Toto má priniesť rýchle ovládanie funkcií založené na HTML5 UI, kde používatelia môžu vykonávať rýchle akcie online bez nutnosti spustenia plnej aplikácie.
Pred niekoľkými dňami unikli prvé snímky nového používateľského prostredia, ktoré by sa malo objaviť v novej verzii e-mailového klienta Gmail. Server Androidpolice, ktorý je aj zdrojom informácie o projekte Hera, na základe dostupných informácií vytvoril Mockup niektorých aplikácií tak, ako by mohli vyzerať už v dohľadnej budúcnosti. Zdá sa, že Hera by mohla nahradiť klasický náhľad multitaskingových aplikácií za nový.
V čom však spočíva výhoda toho všetkého? Google chce v podstate zjednotiť ekosystém svojich aplikácií a služieb tak, aby k nim mali používatelia prístup bez ohľadu na to, kde ich spustia. Ak napríklad na tablete aktivujete Google Mapy a necháte sa navigovať na určené miesto, tak sa vďaka Here automaticky zobrazí inštancia tejto aplikácie aj v multitaskingovom menu na smartfóne s Androidom. To isté platí aj o desktope a prehliadači Chrome. V podstate ide o akýsi vylepšený synchronizačný nástroj, ktorý používateľovi zabezpečí plynulý prechod medzi zariadeniami a službami Google, bez ohľadu kde ich používa.