MojAndroid

Ak ste sa ešte neoboznámili s Project Wing od Google, tak je to spoločnosť, ktorá sa zameriava na doručovanie za pomoci dronov, a ich tím je znovu o krok bližšie k svojmu cieľu. Spoločnosť dokončila sériu testov, ktoré sa konali pod dohľadom NASA a FAA (Federal Aviation Administration). Tieto testy pomôžu najmä UAS (Unmanned Aircraft Systems) dokázať zhodnotiť schopnosti dronov vo vzduchu. Keďže UAS rozhoduje o reguláciách v USA, tak je to veľmi dôležitý krok k realizácií automatizovanej doručovacej služby, bez týchto testov nemôžu drony operovať vo vzduchu bez priameho pilotovania.

Project Wing chce v budúcnosti vytvoriť veľkú sieť dronov, ktoré budú bez ľudského zásahu letieť vo vzduchu a doručovať balíky po celej krajine. Koordinácia dronov vyžaduje sofistikovaný systém a práve ten bol v utorok testovaný. Jeden pilot z Project Wing súčasne riadil až troch Wing dronov s rôznym nákladom a medzitým riadil ešte ďalšie tri drony, dva od Intelu a jeden od DJI. Všetky drony zdieľali jeden vzdušný priestor.

Ďalším cieľom Wing je pridať podporu pre viacnásobné lety dronov a rušnejšie prostredia. V súčanosti drony zvládnu lietať len na otvorených priestranstvách bez väčších prekážok vo vzduchu. Aj keď tento projekt je ešte stále v plienkach, Wing spravil dôležitý krok k realizácii dronovej doručovacej služby.

Zdroj: TechCrunch

10.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+