MojAndroid

Spoločnosť Google sa znovu snaží priniesť svojim užívateľom zaujímavé technologické novinky. V najnovšom projekte s označením Fi sa internetový gigant zameral na rýchlosť a kvalitu pripojenia bez ohľadu na to, kde sa užívateľ nachádza. Prioritou je pritom pohodlie pri komunikácii s najbližšími a zároveň minimalizácia starostí s týmto pripojením. V ranom štádiu tejto iniciatívy spolupracuje Google s operátormi Sprint a T-Mobile, vďaka ktorým by malo byť zabezpečené čo najširšie pokrytie.

Fi bude fungovať na princípe automatického prepínania medzi pripojením k Wi-Fi a k mobilným sietiam tak, aby bola komunikácia bezproblémová a plynulá. Ak je napríklad vaše mobilné pripojenie slabé, Fi sa pokúsi pripojiť vás k najbližšiemu Wi-Fi hotspotu. Služba bude tiež podporovať písanie správ a telefonovanie cez internet, pričom počas komunikácie bude fungovať automatické prepínanie medzi mobilnými dátami a internetovým pripojením tak, aby bolo spojenie čo najrýchlejšie a najplynulejšie.

Google si bude za túto službu účtovať 20 USD mesačne. Za túto sumu budete mať k dispozícii bezplatné volania, správy a Wi-Fi tethering. Za každý 1 GB dát, ktoré prenesiete mimo svojho plánu, zaplatíte 10 USD. Už teraz je možné zapojiť sa do skúšobného programu Google, no Project Fi je zatiaľ kompatibilný iba so zariadením Nexus 6. V každom prípade ide o veľmi zaujímavý nápad, ktorý by mohol odstrániť nedokonalosti v pripojení, ktoré napriek množstvu dostupných sietí stále pretrvávajú.

Zdroj: Google via Android Central

23.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+