MojAndroid

S dostupnejším internetom prichádza väčšia zodpovednosť. Nový program od Google, ktorý dostal názov Be Internet Awesome, si dal za cieľ vychovať šikovnejšiu generáciu internetových používateľov. Google týmto spôsobom chce vyriešiť viacero problémov. V súčasnosti internet používa veľa anonymných užívateľov, ktorí to zneužívajú na urážanie druhých, nájdu sa ale aj takí, ktorí verejne zdieľajú až príliš mnoho informácií. Tento program by to mal v budúcnosti zmeniť, a to aj vďaka materiálom pre rodičov a vychovávateľov, ako aj náučných hier pre deti.

Učitelia majú prístup k osnove žiaka, ktorá bola vytvorená v spolupráci s Internet Keep Safe Coalition. V týchto osnovách nájdete aj cvičenia, ktoré učia deti, aby sa vyhli phishingu alebo zverejneniu príliš súkromných informácií. Google dokonca vytvoril sériu videí, ktoré pomôžu rodičom poučiť svoje deti o nebezpečných nástrahách online sveta.

Čo sa týka hier pre deti, Google predstavil Interland, “magické” miesto pozostávajúce zo štyroch ostrov. Vaše dieťa navštívi každý z nich a zahrá si minihry, ktoré ho poučia o bezpečnom a chytrom používaní Internetu. Naučia sa tu aj rozpoznávať dnes veľmi rozšírené fake news, a to vďaka kvízu Reality River, kde rozlišujú medzi pravdivou a falošnou správou alebo podvodom.

Interland

Viac informácií o tomto novom projekte od Google nájdete na hlavnej stránke programu.

Zdroj: Android Police

12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+