MojAndroid

Niekdajší šéf Motoroly Dennis Woodside sa otvorene priznal, že priehlbinka na zadnej strane smartfónu Nexus 6 nemala mať od začiatku len dizajnovú funkciu. Jej pôvod bol omnoho významnejší – malo ísť o priestor, kde bude umiestnený skener odtlačkov prstov. Ako to teda bolo a čo s tým má spoločné Apple? Nuž, jediný, kto by mohol vyrobiť presné, spoľahlivé skenery na tento účel, bola firma Authentec. Podľa Woodsida sa ani druhý najlepší výrobca nemohol kvalitou a presnosťou vyrobených snímačov porovnávať s Authentecom. Svoju šancu tu teda zaňuchal Apple a túto firmu kúpil ešte v roku 2012 za 356 miliónov dolárov.

Ostatným tak klepli zuby naprázdno a zvlášť zamýšľaný skener v Nexuse 6 sa nepremenil na skutočnosť. Google dokonca i prototyp Nexusu 6 so skenerom odtlačkov prstov od iného dodávateľa testoval, no na základe výsledkov testov sa rozhodli neriskovať. Napriek tomu však Woodside neverí, že prítomnosť skenera by mala nejaký zásadný vplyv na Nexus 6.

Mimochodom, Motorola bola priekopníkom v prínose biometrického skeneru do smartfónu – už v roku 2011 uviedla svoj Atrix 4G, ktorý takýto skener obsahoval. A stála za ním už spomínaná spoločnosť Authentec. Tento smartfón sa postaral o poriadny rozruch a získal aj prestížne ocenenie na CES toho roku. Pozrite sa na vtedajší tútoriál:

Zdroj: cultofandroid.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+