MojAndroid

Každý operačný systém a často aj výrobca telefónov má dnes už svojho hlasového asistenta. A každý taktiež špecifický znie. Najznámejším je určite Siri spoločnosti Apple na telefónoch iPhone a na Android telefónoch určite Google Asistent. Všetci asistenti ale stále znejú trochu strojovo a neprirodzene. To by mala zmeniť nová hlasová technológia Tacotron 2 od spoločnosti Google.

Náš tip
Google Asistent konečne prichádza aj na tablety

Nová generácia hlasovej technológie je tvorená dvoma neurónovými sieťami. Prvá sieť konvertuje text do špeciálneho spektogramu a druhá tento spektogram prečíta a prednesie ho s hlasom nerozoznateľným od ľudského. Momentálne technológia funguje len v angličtine a so ženským hlasom. Na nasledujúcich vetách sa môžete presvedčiť o vyspelosti technológie. Prvý hlas je ľudský a druhý umelý patriaci technológii Tacotron 2:

“That girl did a video about Star Wars lipstick.”

“This is your personal assistant, Google Home.”

“The buses aren’t the problem, they actually provide a solution.”

“I’m too busy for romance.”

zdroj: PhoneArena

1.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+