MojAndroid

Podľa najnovších informácií plánuje spoločnosť Google zjednotiť všetky služby určené pre komunikáciu, ako Google Talk, Hangout, Voice a Messenger do jednej novej platformy s očakávaným názvom Babble. Správa pochádza od “viacerých zdrojov” portálu Geek.com, ktorí sú oboznámení s plánmi spoločnosti no nechceli byť menovaní. Tento krok má uľahčiť komunikáciu používateľov spomínaných služieb a znížiť počet služieb, na ktorých musí vyhľadávací gigant pracovať.

android

Spoločnosť Google už dávno trpí komunikačným problémom. V súčasnosti existuje mnoho spôsobov, akými môžu používatelia navzájom komunikovať, ale ukazuje sa, že nie je také ľahké používať ich rovnako naprieč všetkými službami, ktoré Google ponúka. Cieľom Babble bude poskytnúť používateľom rovnaké možnosti a funkcie pri komunikácií na všetkých produktoch Googlu. Budete môcť zdieľať fotografie v chat okne, podobne ako v G+ Messenger, začať Hangout s kýmkoľvek v zozname kontaktov a všetky konverzácie sa budú prenášať medzi existujúcimi Google službami.

Povráva sa, že Babble bude odpoveďou na službu iMessage od spoločnosti Apple a BlackBerry Messenger, no skutočným rivalom bude Facebook. Ten narozdiel od spomínaných dvoch služieb dokáže ponúkať rovnaké možnosti a služby na všetkých platformách a zariadeniach. iMessage je cielená len na produkty spoločnosti Apple a to isté platí pre BlackBerry Messenger. Informácie o dostupnosti zatiaľ neboli uvedené, no predpokladá sa, že Google predstaví novú službu už počas Google I/O v máji tohto roka.

Zdroj: Geek

20.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+