MojAndroid

Bob Freking vydal koncept nového Google Nexus smartfónu pre rok 2013. Podľa konceptu, Nexus v roku 2013 bude kompletne vytvorený a prevádzkovaný spoločnosťou Google, vrátane bezdrôtových sietí. Google by mal dodať kompletný softvér a hardvér.

Známe sú aj niektoré špecifikácie. Tou prvou je podpora 4G sietí. Displej bude mať 4,8 palca v AMOLED prevedení a rozlíšením 1600 x 900 bodov. Poháňaný by mal byť procesorom Tegra 4 so štyrmi jadrami a taktovaním 1,6 GHz. Doplnkom bude 13,1 megapixlový hlavný fotoaparát. Existovať by mali dve verzie, za 299 amerických dolárov odomknutý smartfón a za 49 dolárov  uzamknutý na služby Google.

Nexus 2013 by mal bežať podľa konceptu na Androide Key Lime Pie, doplnkovými funkciami by mali byť Google Now a G Network. G Network ponúka volania a posielanie správ na iné zariadenia Androidu 4.2 zadarmo. Celé telo by malo byť v polykarbonáte s Gorilla Glass. Doplnkom je tiež predná kamera s 2 megapixlami a batéria s kapacitou 3000 mAh. Parádna vízia stroja budúcnosti, čo poviete?!

Zdroj, foto: Concept Phones

7.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+