MojAndroid

Spoločnosť Google pred pár mesiacmi vstúpila na trh skladacích smartfónov modelom Google Pixel Fold. Napriek tomu, že nie je výrazným komerčným úspechom, tak má podľa Googlu tento trh jednoznačnú budúcnosť. Portál 9to5Google totiž objavil dôkazy o budúcom skladacom zariadení v sérii Google Pixel.

Odhalená novinka by sa mohla líšiť od Pixel Fold

Podľa portálu sa podarilo nájsť zmienku o skladacom zariadení v APK súbore najnovšej verzie aplikácie pre slúchadlá Google Pixel Buds. Predpokladané budúce zariadenie nesie kódové označenie “Comet.” Dá sa preto s istotou predpokladať, že nové zariadenie nie je jedným zo zariadení série Google Pixel 8, ktoré majú byť uvedené na trh už dnes.

Google Pixel Fold 2
Zmienka o zariadení s kódovým označením Comet | Zdroj: 9to5Google.com

Pre nezasvätených, Pixel 8 má kódové označenie “Shiba,” zatiaľ čo 8 Pro má kódové označenie “Husky,” čo sú plemená psov. Comet však nie je názov plemena psov. Súčasný Google Pixel Fold mal pôvodne kódové označenie “Passport,” ktoré bolo neskôr zmenené na “Felix.” Novo odhalené zariadenie by tak podľa portálu 9to5Google mohlo byť jeho priamym nástupcom Google Pixel Fold 2 alebo úplnou novinkou Google Pixel Flip.

Google Pixel Fold
Google Pixel Fold | Zdroj: GSMArena.com

V druhom prípade by tak išlo o vyklápačku a priamu konkurenciu pre nedávno predstavený Samsung Galaxy Z Flip5. Súčasný skladací smartfón od Googlu patrí do kategórie skladacích smartfónov s tvarom knihy, ktorej momentálne kraľuje Samsung Galaxy Z Fold5. O aký typ skladacie smartfónu nakoniec ide, sa  dozvieme najskôr budúcoročnej konferencii Google I/O 2024, ktorá sa pravdepodobne opäť uskutoční v máji.

Náš tip
Tecno Phantom V Flip je prvým skladacím smartfónom výrobcu. Čo všetko ponúka?
4.10.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+