MojAndroid

Google tento týždeň predstavil beta verziu školení pre Android programátorov s názvom Android Training. Ide o sériu lekcií, ktoré majú programátorom pomôcť vytvárať lepšie Android aplikácie.

Od vytvorenia efektívnej navigácie, cez zvládnutie prehrávania zvuku, až po optimalizáciu spotreby batérie, sú tieto kurzy ukážkou osvedčených postupov pri riešení bežných problémov, s ktorými sa stretávajú programátori po celom svete počas vývoja aplikácií pre OS Android.

Každá lekcia vysvetľuje kroky potrebné na vyriešenie problému alebo naprogramovanie funkcie, a obsahuje veľké množstvo kúskov kódu, ako aj kompletný ukážkový kód, ktorý môžete použiť priamo vo svojej vlastnej aplikácii.

Lekcie, ktoré sú zatiaľ v rámci Android Training-u dostupné určite nepokrývajú všetky oblasti, ale Reto Meier, technických leader tímu Android Developer Relations sľubuje, že v priebehu nasledujúcich mesiacov bude Google pridávať ďalšie lekcie. K tomu majú pribudnúť aj kurzy s väčším záberom a ďalšie ukážkové aplikácie, ktorých cieľom bude motivovať (nielen) Android developerov, aby sa venovali vývoju Android aplikácií.

Dajte nám vedieť ako sa vám takáto forma pomoci od Googlu pozdáva, poprípade, či ste medzi návodmi našli niečo, čo vás zaujalo a čo vám uľahčí život. Postupne budeme na našej stránke uverejňovať preklady týchto návodov, ak by ste chceli niektorý z nich skôr ako iné, dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: Android Developers Blog

22.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+