MojAndroid

Na Google I/O sa nerozprávalo len o novom Androide Jelly Bean. Novinky prináša aj sociálna sieť Google+, ktorá okrem nových funkcií aktualizovala aj svoju aplikáciu. Tá už po druhýkrát v krátkom čase prešla zmenami v používateľskom prostredí. V novej verzii vsadil Google na svetlejšie farby a výraznejšie zobrazenie textov, ktoré už nesplývajú s obrázkami statusov.

Aktualizácia tiež prináša podporu pre tablety. Na majiteľov týchto zariadení čaká úplne nové UI, ktoré plne využíva výhod veľkého displeja. Statusy sú usporiadané v kartách vedľa seba, v niekoľkých stĺpcoch alebo riadkoch podľa orientácie displeja. Ich veľkosť sa prispôsobuje aj aktuálnemu obsahu – na displeji tak získate akúsi mozajku zdieľaných myšlienok a fotografií vašich priateľov a ľudí v okruhoch. Musíme povedať, že nové tabletové prostredie sa nám veľmi páči a svojim spracovaním a funkciami patrí aplikácia sociálnej siete Google+ jednoznačne k tým najlepším. Pribudla aj novinka s názvom Udalosti, o ktorej si ešte dnes napíšeme. Lepšie je však jedenkrát vidieť ako 100-krát počuť alebo čítať, preto prikladáme screenshoty nového používateľského prostredia Google+, ako z telefónu tak aj z tabletu.

28.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+