MojAndroid

Spoločnosť Google patrí medzi najväčších technologických gigantov na svete a ich zisk sa ročne počíta na desiatky miliárd dolárov. O tom, že sa Googlu darí, svedčí aj posledný finančný výkaz obsahujúci informácie o zárobkoch spoločnosti v druhom kvartáli tohto roka. V ňom mal Google príjem až 17,7 miliardy dolárov, čo je o 11% viac ako v rovnakom sledovanom období minulého roka, a to aj napriek tomu, že čelil neprajnej menovej politike na viacerých zahraničných trhoch.

Zdroj: artificialbrains.com
Zdroj: artificialbrains.com

Čistý zisk spoločnosti bol v období od apríla do júna na úrovni 3,93 miliardy dolárov, zatiaľ čo v Q2/2014 predstavoval 3,35 mld. dolárov. Len webstránky, ktoré Google prevádzkuje, zarobili o 13% viac (12,4 miliardy dolárov). Narástli aj zisky z reklám (o 18%) a výnosy za “kliky na webe” (medziročne až o 30%). Google tvrdí, že keby sa kurzy cudzích mien voči minulému roku nezmenili, zarobil by o 1,1 miliardy dolárov viac.

Náš tip
Google zverejnil finančné výsledky za Q1/2015, mierne zaostávajú za očakávaniami

Na programe Nexus a niektorých súčastiach Androidu (odmeny v obchode Play a pod.) zarobil Google v poslednom trimestri 1,7 miliardy dolárov (17% nárast). Oproti prvým trom mesiacom ale celkový zisk spoločnosti poklesol o 3% a prevádzkové náklady narástli medziročne z 5,58 miliardy na 6,32 miliardy dolárov. Treba však poznamenať, že Google za posledný rok zamestnal 8500 nových ľudí, ktorých platy značne zvyšujú prevádzkové náklady.

Zdroj: AndroidAuthority

17.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+