MojAndroid

Google u nových používateľoch už nevyžaduje vytvorenie Google+ konta ako bolo tomu doteraz. Záujemcovia o služby Gmail, Google dokumenty, či iné Google produkty si už teda nebudú musieť nasilu vytvoriť aj účet na sociálnej sieti internetového giganta. Ten im pri registrácii dá na výber.

Vytvorenie Google+ konta pritom len donedávna bolo nutnosťou, teraz si pri registrácii môžete vybrať, či si profil na Google+ vytvoríte alebo nie. Google k tomuto kroku viedla pravdepodobne nevôľa nových používateľov vytvárať si aj ďalšie konto na jeho sociálnej sieti. Hoci tento krok sprevádza len niekoľko nastavení a kliknutí, väčšina z nich o ďalšiu sociálnu sieť nemá záujem.

Nastavte_si_svoj_profil

Google pritom len nedávno prestal vyžadovať používanie skutočných mien, tlačidlo “Prihlás sa pomocou Google+” nahradilo len “Prihlás sa s Google” a objavili sa aj správy o tom, že Google oddelí funkcie týkajúce sa fotografií, ktoré sú najväčším prínosom tejto siete, do samostatnej služby. Zdá sa tak, že Google+ pomaly ale isto opúšťa aj samotný Google, čomu nasvedčuje aj odchod jeho šéfa Vic Gundotra.

Samozrejme, Google+ aj naďalej potrebujete napríklad pri písaní recenzií na obchode play, alebo pri komentároch na Youtube, takže závislosť niektorých funkcií na tejto sociálnej sieti stále existuje.

Zdroj: theverge

22.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+