MojAndroid

Nezaočkovaní zamestnanci spoločnosti Google sa podľa najnovších správ budú musieť dať zaočkovať, inak prídu o prácu. Nové pravidlá zjavne nadväzujú na mandát prezidenta Bidena, ktorý po schválení prinúti vládou financované spoločnosti zabezpečiť, aby ich zamestnanci boli zaočkovaní alebo pravidelne testovaní. Téme sa venoval portál The Verge.

Google tvrdenie nepotvrdil, no ani nevyvrátil

Google údajne svojim zamestnancom dal čas do 3. decembra na to, aby firme poslali potvrdenie o očkovaní alebo o zdravotnej, prípadne náboženskej výnimke. Ak tak neurobia ani do 13. januára, dostanú 30-dňové platené administratívne voľno, počas ktorého budú mať poslednú šancu potvrdenie predložiť. Inak budú nútení zobraziť si neplatenú dovolenku s dĺžkou do šiestich mesiacov a následne budú prepustení.

Google tieto tvrdenia nepotvrdil, no ani nevyvrátil. Hovorkyňa Lora Lee Erickson uviedla, že spoločnosť za očkovaním stojí a zaviazala sa urobiť všetko pre to, aby vakcínu dostali všetci jej zamestnanci, ktorí tak môžu urobiť. Pravidelné testovanie podľa Googlu nie je prijateľnou alternatívou.

Po schválení Bidenovho mandátu budú mať nezaočkovaní občania problém s hľadaním práce

Prirodzene, nie všetci zamestnanci sú s novými pravidlami spokojní a stovky z nich už podpísali anti-vakcinačný manifest. Ak však naozaj budú nútení spoločnosť opustiť, po schválení Bidenovho mandátu hrozí, že s hľadaním novej práce budú mať problém. Ten totižto vyžaduje, aby všetci zamestnanci spoločností, ktoré spadajú do pravidiel mandátu, boli plne zaočkovaní. Bez ohľadu na to, či pracujú z domu alebo chodia do kancelárie.

Náš tip
NCZI rozpošle pozývacie SMS na tretiu dávku vakcíny proti COVID-19

15.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+