MojAndroid

Spoločnosť Google dnes oznámila, že všetky svoje služby určené pre podniky a biznis sféru nazve jednotným termínom Google for Work. Konkurencia na poli služieb pre spoločnosti a podniky neustále rastie a aj internetový gigant sa snaží presadiť sa na poli biznis služieb. Premenovanie by malo pomôcť najmä tomu, aby užívatelia rozlišovali kategorizáciu jednotlivých produktov.

Podľa nových pravidiel tak budú všetky služby určené pre biznis označené koncovkou “for Work”. Z Google Drive tak napríklad vznikne Google Drive for Work. Podľa vyhlásení spoločnosti používa v súčasnosti služby technologického giganta až 5 miliónov rôznych spoločností. Toto číslo neustále rastie, keď každý týždeň pribúda 1,800 nových firiem a spoločností, ktoré začínajú používať služby od Google. Spoločnosť tiež uvádza, že 60% firiem z tzv. Fortune 500 tiež používa platené služby Google for Work.

V budúcnosti sa tak dočkáme čiastočne vynovených služieb od Google, ktoré budú primárne určené pre podnikovú sféru. Spoločnosť sa tak evidentne snaží zamerať aj na túto oblasť trhu, ktorá je v súčasnosti stále aktívnejšia. Moderné korporácie sú čoraz viac závislé od internetových služieb a stále viac firiem zavádza rôzne pracovné nástroje založené na tejto báze. Uvedomujú si to ale aj iné spoločnosti, a tak spolu s novými zákazníkmi rastie aj konkurencia. Bude preto zaujímavé sledovať, ako veľmi sa Google rozhodne investovať do tohto segmentu trhu. Označenie služieb už aj tak určených pre podniky jasným názvom je zrejme iba prvým krokom.

Zdroj: Google Blog via Android Authority

4.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+