MojAndroid

Nový, skvelo vyzerajúci Material Design 2.0 prichádza po novom už aj na web s Google Prekladačom. Určite si mnohí z vás všimli, že Google aktualizoval množstvo svojich aplikácii na Androide na nový dizajnový jazyk. Nesmie tak vynechať ani mnohými ľuďmi obľúbený prekladač.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Svižnejší dojem

Po službách, ako sú Gmail, Správy Google či samotný Google Chrome, sa aktualizuje aj vzhľad Prekladača Google. Nový dizajn prekladača hlásia už mnohí ľudia ako v prehliadači Chrome, tak aj v Mozilla Firefox. Dizajn je typický pre Google, a prichádza vo farbách, ako je biela, svetlo šedá či odtiene modrej. K celkovému vzhľadu napomáhajú aj zaoblené rohy tlačidiel či štýl písma Product Sans. Dve dôležité zmeny si povšimnete v dvoch políčkach na vrchu, ktoré umožňujú výber prekladu textov / odkazov, či dokonca celého dokumentu. Tlačidlo “Preložiť” bolo nahradené malou šípkou. Počítačová verzia prekladača tak viac pripomína tú mobilnú. Prekladač s týmto redizajnovaným vzhľadom prichádza však veľmi pomaly, a väčšina ľudí ešte nemá k nemu prístup. Dočkáme sa ho pravdepodobne až o pár týždňov, poprípade mesiacov. Ak ste však tým šťastlivcom, ktorý už dostal prístup k novému Prekladaču Google, tak nám vaše dojmy z tohto zmodernizovaného vzhľadu napíšte dolu do diskusie. Na obrázkoch nižšie si môžete pozrieť porovnanie, medzi starým (naľavo) a novým dizajnom (napravo).

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Kalendár dostal značný redizajn
Náš tip
Aktualizácia aplikácie Google Fotky prináša Material Design 2.0
Náš tip
Pixely od Googlu majú Instagram účet, ukrýva aj easter eggy k súťažiam
6.10.2018
Zdroj: Android Police

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+