MojAndroid

Google prináša do svojej aplikácie Prekladač možnosť využitia prvkov umelej inteligencie aj v prípade offline prekladu. Novinka bude dostupná hneď v 59 krajinách sveta a aj u nás na Slovensku. Novú funkciu ocenia najmä používatelia offline prekladu, s obmedzeným dátovým limitom.

Náš tip
Google zverejnil etické princípy pre používanie umelej inteligencie

Náš tip
Preskúmajte bohatstvo oceánov pomocou virtuálnej reality

Google Prekladač | Umelá inteligencia

Nová funkcia prináša prvky umelej inteligencie integrované do aplikácie Google Prekladač aj v prípade offline prekladu. Práve prvky umelej inteligencie môžu zdokonaliť preklad rôznych fráz alebo slovných spojení, ktoré sú obvykle náročnejšie alebo menej štandardné. Dobrou správou je príchod tejto funkcie v prvej vlne aj pre slovenských používateľov. Komfort online prekladača z dielne spoločnosti Google tak už môžu oceniť aj používatelia offline sekcie.

Aktualizácia by mala byť dostupná dnešným dňom, avšak len pre veľmi malé percento zariadení. Google však deklaruje, že do 15. dňa v mesiaci by mala byť aktualizácia dostupná už pre všetkých používateľov v rámci podporovaných jazykov. Aktualizáciu by mali podporovať aj hardvérovo slabšie telefóny, konkrétne minimálne špecifikácie však nepoznáme. Veľkosť balíčka pre každý z podporovaných jazykov by mal tvoriť približne 35 MB.

Náš tip
Do úloh v aplikácii Google Keep už môžete pridávať podkategórie

Náš tip
Google Street View auto sa počas leta vráti na Slovensko

Google zverejnil aj zoznam podporovaných jazykov, pričom nechýba ani slovenčina. Celý zoznam podporovaných jazykov nájdete nižšie.

  • Afrikaans, Albanian, Arabic, Belarusian, Bengali, Bulgarian, Catalan, Chinese, Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Esperanto, Estonian, Filipino, Finnish, French, Galician, Georgian, German, Greek, Gujarati, Haitian Creole, Hebrew, Hindi, Hungarian, Icelandic, Indonesian, Irish, Italian, Japanese, Jannada, Korean, Lavtian, Lithuanian, Macedonian, Malay, Maltese, Marathi, Norwegian, Persian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swahili, Swedish, Tamil, Telugu, Thai, Turkish, Ukrainian, Urdu, Vietnamese, Welsh

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

13.6.2018
Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+