MojAndroid

Google dnes predstavil novú webovú verziu Android Market, ktorá je k dispozícii na adrese market.android.com. Nová verzia so sebou prináša prehľadnejšie usporiadenie platených aplikácií a hier, ako aj verzie ktoré sú zadarmo. Oživenie prinesú nové screenshoty aplikácií, ktoré môžu pridávať priamo ich developeri. Nový Market umožní nákup aplikácií a hier priamo cez web. Vyskúšal som nakúpiť aplikácie aj na Slovensku, po prihlásení sa do Android Market sa mi platené aplikácie objavili, žial nebolo možné si ich zakúpiť.  žial na stránke nefungovalo správne prihlásenie sa do môjho gmailového účtu. Na túto možnosť si preto musíme u nás ešte počkať.

Android Market v ľavej časti menu zobrazuje rôzne kategórie: hry a aplikácie. Každá kategória má svoje podkategórie, v kategórii HRY nájdeme aj Live wallpapers, športové a kartové hry a Widgety. Aplikácie sú rozdelené podľa zamerania na knihy, biznis, komiks, komunikácia. vzdelávanie a ďalšie. V strednej časti web stránky sa objavujú aplikácie FEATURED a TOP FREE.

Pod každou aplikáciou sa objavuje tlačítko INSTALL, ktoré umožňuje nainštalovať si aplikáciu priamo cez web stránku do Android telefónu. Po kliknutí na INSTALL sa mi zobrazilo okno, ktoré ma upozornilo na prihlásenie sa do Android Market-u.

Klikol som na Sign in a otvorilo sa mi nové prihlasovacie okno do Android Marketu. Skúšil som sa prihlásiť cez svoje Google konto.

Po zadaní správneho prihlasovacieho mena a hesla sa mi však Android Marketu objavila chybová hláška.

Na Twitteri sa už stihla objaviť informácia, že Android Developeri o tejto chybe už vedia a pracujú na jej odstránení. Google už chybu opravil.

Po prihlásení sa cez môj Google účet sa mi v novom Android Markete objavili aplikácie a hry, ktoré sú k dispozícii pre slovenský trh na stiahnutie. Aktuálne sú pre nás platené aplikácie stále nedostupné. Aplikácie, ktoré už mám na svojom zariadení nainštalované sú označené ako INSTALLED.

Väčšina Android aplikácií a hier v novom webovom rozhraní Android Marketu ponúka kompletné informácie pre používateľa. Okrem možnosti Inštalácie/Kúpenie aplikácie je k dispozícii aj popis, printscreeny. obrázky, či videá, ktoré môžu pridať samotní developeri. Android Market v záložkách poskytuje aj užívateľské komentáre, novinky a prístupy, ktoré si aplikácia žiada pri inštalácii. Samozrejmosťou je aj QR kód. Ak developer nakódil viac aplikácií, zobrazia sa v časti “ďalšie aplikácie od developera”.

2.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+