MojAndroid

Dnes už azda nejestvuje podnikanie, pri ktorom sa neodporúča mať vytvorenú vlastnú web stránku. Tá totiž dokáže poslúžiť ako skvelá prezentácia vašej firmy, jej produktov, ako i najbližších plánov do budúcnosti. Svoju vlastnú internetovú stránku by podľa spoločnosti Google mala mať vytvorená aj každá Android aplikácia. Softvérový gigant sa rozhodol, že vývojárom v tomto smere pomôže, a tak predstavil doménu .app.

Náš tip
Microsoft vydal rozšírenie Windows Defender pre Google Chrome

Táto doména má slúžiť na zjednotenie všetkých Android aplikácií, ktoré sa chcú okrem Obchodu Play prezentovať aj priamo na webe. Dedikovaná doména navyše všetkých, ktorí na ňu natrafia upozorní, že ide o doménu nejakej aplikácie. Vývojárov, ktorých táto možnosť zaujala určite poteší správa, že vlastnú doménu s koncovkou .app si môžu zaregistrovať už od dnešného dňa. Urobiť tak môžu na stránke get.app, pričom proces zaregistrovania takejto domény je skutočne jednoduchý.

Treba sa však poponáhľať, keďže predbežná registrácia takejto domény bude možná len do 7. mája. Neskôr si ju bude môcť zaregistrovať ktokoľvek prostredníctvom ktoréhokoľvek z registrátorov. Zaujímavé je, že oproti ostatným ponúka najnovšia doména od Googlu vyššiu bezpečnosť. Tá je totiž zahrnutá na zozname mechanizmu HSTS, čo znamená, že sa na ňu možno pripojiť len prostredníctvom zabezpečeného pripojenia HTTPS.

Bezpečnosť prvoradá

V preklade do bežnej reči to teda znamená, že .app domény by mali ochrániť používateľa pred malvérom či zneužitím jeho osobných údajov. Vývojári si okrem iného na tejto bezpečnej doméne budú môcť aktivovať platby prostredníctvom kreditných kariet. Ak teda používateľ nejakej aplikácie bude s prácou vývojárov nadmieru spokojný, bude im môcť touto formou prispieť na ďalšie fungovanie.

3.5.2018
Zdroj: Blog.Google

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+