MojAndroid

Malware na zariadeniach s Androidom nie je žiadnou novinkou. Minimálne niekoľkokrát do roka sa objavia správy o tom, že sa v telefónoch či tabletoch s OS Android objavili škodlivé aplikácie. Tvrdia to aj nedávne štatistiky spoločnosti McAffe, ktoré hovoria o náraste počtu hrozieb o 700% oproti minulému roku. Z toho až 80% z nich pripadá na operačný systém Android. Google si je problému vedomý a nespí na vavrínoch.

Redaktorom z Androidpolice sa pri analýze najnovšieho APK aplikácie Google Play podarilo v kóde odhaliť funkciu “App Check”, ktorá má všetky predpoklady k tomu, aby sa stala akýmsi lokálnym antivírusovým skenerom. Ten by mohol mať dve hlavné funkcie. Jedná z nich skontroluje všetky predinštalované aplikácie na vašom tablete či telefóne. Druhá zabráni prípadnej inštalácií novej aplikácie, ktorá v sebe obsahuje škodlivý kód alebo sa tvári ako malware. Ak je podľa vás aplikácia bezpečná, stále ju budete môcť na vlastné riziko nainštalovať.

Nová funkcia je zatiaľ ukrytá len v kóde aplikácie a predpokladá sa, že spustená bude niekedy pri budúcich aktualizáciách Google Play. Skener by mal spolupracovať aj s tzv. Google Bouncerom, ktorý sa stará o ochranu na strane Google serverov a kontroluje všetky aplikácie pridávané do Google Play Store.

Zdroj: Techradar

17.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+