MojAndroid

Tak veľké plány, aké mal Google s Projektom Ara, nevídame každý deň. Slová ako revolúcia mobilného priemyslu; zariadenie, ktoré nikdy nebudete musieť vymeniť, či prvý plne modulárny smartfón sa stanú zrejme iba bezvýznamnými floskulami. Google totižto pozastavil Projekt Ara a prvý funkčný prototyp dostupný pre verejnosť, ktorý mal uzrieť svetlo sveta v poslednom kvartáli tohto roka, sa zrejme nikdy nebude vyrábať.

Náš tip
Projekt ARA žije! Developeri dostanú modulárny smartfón na jeseň, ostatní budúci rok

Projekt Ara bol pozastavený “ako súčasť širšieho záujmu zjednodušiť výrobu hardvéru spoločnosti”. Zdá sa, že Google sa prepočítal a nebolo by až také jednoduché vyrobiť smartfón s modulárnymi súčiastkami, ktoré by sa dali ešte nahradiť inými. Už prvotný prototyp neponúkal takú mieru modulárnosti, ako pôvodne sľubovala Motorola pri ohlásení tohto projektu a zdá sa, že masová výroba takéhoto zariadenia nie je vôbec tak jednoduchá, ako sa pôvodne Googlu zdalo. Celý Projekt Ara ale nemusí byť úplne mŕtvy. Google ho dotiahol pomerne ďaleko a je možné, že ho spolu s licenciou predá inému výrobcovi, ktorý by mohol dokončiť, čo Google začal. To je ale hudba budúcnosti a nateraz sa s modulárnym zariadením musíme rozlúčiť.

Zdroj: Engadget
2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+