MojAndroid

Produktový manažér Androidu Wear v Googli potvrdil, že Google naozaj pripravuje predstavenie dvoch nových modelov inteligentných hodiniek. Tie majú bežať už na najnovšej verzii Androidu Wear 2.0, ktorú Google predstavil počas tohto roka. Vlastne má ísť o prvé zariadenia s týmto OS, ktorý má byť predstavený už začiatkom nového roka. Predpokladá sa, že pri tejto príležitosti Google odhalí aj dvojicu nových hodiniek.

Zatiaľ nie je známe, kto hodinky vyrobí, vieme však, ako by mohli vyzerať. Prvé rendery týchto hodiniek sa totiž objavili už počas leta. Vtedy sme sa dozvedeli aj to, že prídu v dvoch veľkostiach. Jedny budú väčšie a funkčne bohatšie, ponúknu LTE, GPS či snímač srdcového tepu. Tie druhé budú menšie, nebudú však už mať samostatné pripojenie na internet a GPS. Zaujímavosťou je, že Google na hodinkách nebude mať svoj branding a zariadenie bude riadne označené logom spoločnosti, ktorá ho vyrobila.

Hoci záujem o inteligentné hodinky v uplynulom roku výrazne nerástol, tak podľa Googlu budú v roku 2017 vydané viaceré modely hodiniek s novým Andoroidom Wear 2.0. Niektoré budú dokonca oznámené už na výstave CES 2017, ktorá sa koná už začiatkom januára v Las Vegas.

Zdroj: Androidauthority

23.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+