MojAndroid

Google stráca záujem o akvizíciu mobilnej platformy Motoroly, ale v posledných dňoch sa objavili správy, že napriek tomu ponúkol výrazne vyššiu cenu za akciu Motoroly ako pôvodne ponúkal.  Podľa  SEC, Google ponúkol z pôvodných 30 dolárov za akciu 1. augusta, ale o pár dní zdvihol ponuku na 37 dolárov za akciu 9. augusta, potom, čo Motorola žiadala 43,50 amerických dolárov. V rovnaký deň, Google opäť zvýšil svoju ponuku na 40 dolárov za akciu, aj keď Motorola neprijala ponuky ďalších firiem, z obáv, že verejná dražba by ohrozila predaj.

Tento nárast o 33 percent pridal nakoniec asi 3 miliardy dolárov ku konečnej cene, čím sa konečná cena zastavila na 12,5 miliardy amerických dolárov. Hovorca Mountain View odmietol komentovať rokovania, i keď jeho agresívne ponuky naznačujú, že o mobilnú divíziu Motoroly má vážny záujem.

Dokumenty tiež naznačujú, že otázky súvisiace s patentmi, sú v popredí rokovaní od samého začiatku odvtedy, ako sa stretli viceprezident Google Andy Rubin so zástupcom Motoroly CEO Sanjay Jha.

Podľa Wall Street Journal, Jha naznačil, že jeho spoločnosti by sa darilo lepšie pod správcovstvom Google, kvôli obavám, že Motorolu by mohli pohltiť patentové vojny.

Zdroj: http://www.engadget.com/

Zmluva Google a Motoroly: SEC

 

 

16.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+