MojAndroid

Spoločnosť Alphabet, ktorá vlastní Google, bola Austrálskym federálnym súdom pokutovaná vo výške 60 miliónov austrálskych dolárov za zavádzanie používateľov. Technologický gigant údajne zhromažďoval ich osobné dáta o polohe. Ďalšie informácie prináša portál IT Security Guru.

Google podal nesprávne informácie o zbieraní údajov o polohe

Súd zistil, že Google zavádzal niektorých používateľov ohľadom využívania dát ich polohy, ktoré boli nazbierané ich Android smartfónmi medzi januárom 2017 a decembrom 2018. Google konkrétnejšie ľudí zaviedol, aby verili, že jediným spôsobom, ako je možné zbierať údaje o polohe, je “História polohy” v samotnom Google účte. Austrálsky federálny súd však odhalil, že existuje istá funkcia, ktorá dokáže pomocou monitorovania webu a aplikácií naďalej zisťovať polohu používateľa a zaznamenávať ju do histórie pre vlastné účely.

Potenciálne by mohlo byť postihnutých až 1,3 miliónov Google účtov používateľov z Austrálie. V e-mailovom vyhlásení spoločnosť Google uviedla, že záležitosti sa venovala. Vzniknutý problém mal byť vyriešený zlepšeným podaním informácií o polohe a americký gigant zjednodušil spravovanie polohy a jednoduchšie podal údaje o tom, ako môže tieto dáta zbierať.

Náš tip
Androidu 12 sa nedarí, staršie systémy majú podstatne vyšší trhový podiel

16.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+