MojAndroid

Už niekoľko mesiacov čelí Google žalobe zo strany Európskej komisie, ktorá ho obvinila za zneužívanie monopolného postavenia v online vyhľadávaní. Najnovšie informácie z tohto prípadu hovoria o tom, že Googlu hrozí za monopolizáciu naozaj mastná pokuta – až 3 miliardy EUR. Ak by Google súdny spor prehral, išlo by o najväčšiu pokutu tohto druhu v histórii. Doterajší rekord drží pokuta 1,1 miliardy EUR, ktorú dostal v roku 2009 Intel, rovnako v protimonopolnom súdnom spore.

Zdroje blízke prípadu povedali, že úradníci tlačia na Google, aby urobil oficiálne vyhlásenie ešte pred letnou prestávkou v súdnom procese, pričom má urobiť prvé kroky pre nápravu protimonopolného postavenia už budúci mesiac. Súdny verdikt proti Googlu však do tohto dátumu ešte nebude finálny, čo platí aj o mastnej pokute, ktorá mu hrozí.

Náš tip
EÚ obvinila Google za porušenie protimonopolných zákonov. Môžu za to jeho aplikácie + vyjadrenie Google

Ak Google prehrá súd, tak dostane aj nariadenie, aby prestal s ďalšou manipuláciou výsledkov vyhľadávania spôsobom, ktorý nespravodlivo poškodzuje konkurenciu. Celá táto situácia je trochu pritiahnutá za vlasy a mnohí nezávislí odborníci ju označujú za frašku. Nám to v mnohých bodoch pripomína iba dokazovanie si byrokratickej moci, čo je pri tak veľkej organizácii, akou je Európska komisia, naozaj znepokojujúce. Ak sa však dokáže, že Google je vinný, bude to pre neho úder pod pás.

Zdroj: TheTelegraph

16.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+